1px Blog

1px Wyposażenie magazynu. Które środki transportu wewnętrznego zoptymalizują pracę w magazynie?

Efektywna praca magazynu jest nieodłącznym elementem prawidłowego funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. W dużych i średnich zakładach pracy, w których każdy przestój w produkcji może doprowadzić do poważnych problemów finansowych, dobrze działający magazyn staje się logistycznym sercem firmy. Odpowiednie wyposażenie magazynu polepsza jego działanie, usprawnia wszelkie procesy i terminowość. Jakie maszyny i urządzenia są niezbędne? W jakie środki transportu warto zainwestować? Co umożliwi sprawne i bezpieczne przemieszczanie towarów? Sprawdzamy!

czytaj całość »
1px Wyposażenie warsztatu samochodowego - poznaj potrzebne urządzenia i akcesoria

Każdy mechanik wie, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie warsztatu samochodowego i warsztatów pokrewnych (na przykład oponiarskich). Od tego, na jakie urządzenia i akcesoria się zdecydujesz, zależy nie tylko komfort i bezpieczeństwo pracy, ale także jej efektywność. Koniecznie sprawdź, jakie sprzęty wybrać i na co zwrócić uwagę, podejmując decyzję. Ten poradnik zdecydowanie ułatwi Ci kompletowanie niezbędnych narzędzi.

czytaj całość »
1px Czy potrzebne są uprawnienia na wózek masztowy elektryczny prowadzony?

Wszelkiego rodzaju wózki paletowe są dzisiaj nieodłączną częścią każdego magazynu. Dzięki nim można z łatwością przetransportować różnorakie towary w konkretne miejsca, co znacznie przyspiesza cały proces składowania. To urządzenia niezwykle przydatne, a bardziej nowoczesne modele gwarantują efektywną i bezwysiłkową pracę. Możesz się jednak zastanawiać, czy potrzebne są uprawnienia na wózek masztowy elektryczny prowadzony? Rozwiązanie tego problemu znajdziesz w naszym tekście.

czytaj całość »
1px Gdzie można stosować podnośniki teleskopowe koszowe? W jakich branżach sprawdzą się najlepiej?

Podnośniki koszowe to urządzenia, które są stosowane nie tylko w branży budowlanej. Z powodzeniem można ich używać w wielu innych dziedzinach. Są potrzebne wszędzie tam, gdzie wymagana jest praca na dużej wysokości. W dzisiejszym artykule dowiesz się, gdzie jeszcze możesz z powodzeniem wykorzystać podnośniki teleskopowe. Podpowiemy także jak bezpiecznie z nich korzystać.

czytaj całość »
1px Wózek paletowy jako niezbędne narzędzie w każdej firmie

Prowadzenie magazynu lub centrum logistycznego wymaga wielu narzędzi. Z pewnością wózek paletowy, jako niezbędne narzędzie w każdej firmie związanej z transportem, jest czymś oczywistym. Jednak w dzisiejszym wpisie przypomnimy, dlaczego opłaca się inwestować w tego rodzaju sprzęt. Korzyści wynikające z zarządzania czymś w rodzaju floty takich wózków są wymierne.

czytaj całość »
1px Dlaczego warto postawić na wózek elektryczny w transporcie?

Transport sukcesywnie ewoluuje, niemal każdego roku pojawiają się rozwiązania, które przesuwają granice wydajności o krok dalej. Z punktu widzenia magazynów istotne jest sprawne przemieszczanie się pomiędzy regałami a dokiem załadunkowym. Jeszcze kilka lat temu mniejsze firmy w tej sytuacji korzystały z manualnych wózków paletowych. Dzisiaj odpowiemy na pytanie, dlaczego warto postawić na wózek elektryczny w transporcie.

czytaj całość »
1px Suwnica z wyciągarką ułatwia transportowanie przedmiotów w magazynach

Magazyny są zamkniętymi pomieszczeniami, o z góry określonej powierzchni. Współcześnie logistycy podczas planowania zagospodarowania miejsca przeznaczonego na przechowywanie towaru, wykorzystują dosłownie każdy centymetr kwadratowy do maksimum. Taka wydajność ma swoje plusy w postaci zwiększonych zysków, jednak tworzy też pewne ograniczenia w przemieszczaniu różnych przedmiotów, gdy odstęp pomiędzy kolejnymi elementami stanu magazynowego jest ograniczony. Wtedy z pomocą przychodzi suwnica z wyciągarką.

czytaj całość »
1px Wózki elektryczne ułatwiają pracę kobietom w sklepach i centrach dystrybucyjnych

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu dostęp do wielu profesji dla kobiet był mocno ograniczony. Głównie z powodów kulturowych i politycznych, jednak swój wkład w powstawanie barier miało także niedostateczne wyposażenie sklepów lub magazynów w sprzęt, który ułatwia pracę. Takie niedopatrzenie sprawiało, że słabsze fizycznie panie musiały ograniczyć swoją pulę miejsc pracy do tych, gdzie potrzeba zdecydowanie mniej siły. Wszystko zmieniło się po wprowadzeniu wózków elektrycznych do magazynów i sklepów.

czytaj całość »
1px Zwiększ efektywność swojego magazynu! Postaw na automatyzację
Zwiększ efektywność swojego magazynu! Postaw na automatyzację

Efektywne zarządzanie centrum logistycznym lub magazynem wymaga wiedzy i doświadczenia. Czasy, w których większość spraw można było sprawnie załatwić bez użycia komputerów i automatyzacji już dawno odeszły. Obecnie liczy się każdy centymetr kwadratowy powierzchni, każdy pracownik i każda minuta. Możliwie największa efektywność pracy, to obecnie priorytet każdej firmy zajmującej się logistyką.

czytaj całość »
1px Zwiększ bezpieczeństwo pracowników w magazynach i sklepach. Postaw na wózki elektryczne!

Centra logistyczne i sklepy wielkopowierzchniowe pojawiają się w całej Polsce. W nich zatrudnione są setki, a nawet tysiące osób. Każdego dnia dziesiątki ton asortymentu przewozi się na terenie magazynów oraz pomiędzy innymi punktami dystrybucji.  Wraz z  rozwojem technologii powinno również rosnąć bezpieczeństwo i wygoda pracowników. Dlatego wózki elektryczne to podstawowe wyposażenie każdego sklepu i magazynu.

czytaj całość »
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl