1px

Zwiększ bezpieczeństwo pracowników w magazynach i sklepach. Postaw na wózki elektryczne!

Centra logistyczne i sklepy wielkopowierzchniowe pojawiają się w całej Polsce. W nich zatrudnione są setki, a nawet tysiące osób. Każdego dnia dziesiątki ton asortymentu przewozi się na terenie magazynów oraz pomiędzy innymi punktami dystrybucji.  Wraz z  rozwojem technologii powinno również rosnąć bezpieczeństwo i wygoda pracowników. Dlatego wózki elektryczne to podstawowe wyposażenie każdego sklepu i magazynu.

Dlaczego stosowanie wózków elektrycznych jest korzystne?

Każdego dnia w magazynach sklepowych i pomiędzy regałami, tuż przed oficjalnym otwarciem, przewozi się tysiące kilogramów produktów, które czekają na swoich klientów. Jeszcze kilka lat temu standardowym wyposażeniem hal był wózek paletowy, który trzeba było ciągnąć za sobą. Jednak z roku na rok zapotrzebowanie na towary wzrasta, dlatego rosną proporcjonalnie obciążenia, z jakimi muszą mierzyć się członkowie zespołów w magazynach i sklepach.

Bezpieczeństwo i higiena pracy powinny być najważniejszymi wartościami dla każdego pracodawcy, dlatego liderzy rynku transportu i logistyki oraz czempioni branży spożywczej ułatwiają zadanie swoim pracownikom. Dowodem na to są coraz powszechniejsze wózki elektryczne, które stanowią doskonałe uzupełnienie dla tradycyjnych wózków paletowych.

Wózki elektryczne muszą być dostosowane do powierzchni sklepów i magazynów

Współcześnie każda nowa filia sklepu spożywczego lub usługowego jest coraz większa. Systematycznie rosną także centra logistyczne, w których każdego dnia odbiera i wysyła się dziesiątki tysięcy produktów. Zwiększa się nie tylko powierzchnia, ale także wysokość magazynów i sklepów. Logistycy pracują nad tym, żeby efektywnie wykorzystywać każdy centymetr kwadratowy. Dlatego towary stawia się piętrami, co z jednej strony poprawia wykorzystanie przestrzeni, a z drugiej zwiększa ryzyko dla pracowników.

Bez odpowiednich narzędzi trudno zdjąć produkty z wyższych kondygnacji. Wchodzenie na regały lub inne elementy konstrukcyjne sklepu, albo magazynu jest niebezpieczne i skrajnie nieodpowiedzialne. Odpowiedzią na rosnące potrzeby pracowników są wózki elektryczne masztowe, których udźwig to imponujące 1500 kg. Dzięki specjalnie opracowanej konstrukcji mogą one ściągać towar aż z 3,5 m regałów. Dla zwolenników mniej skomplikowanych maszyn producent przewidział także modele ręczne z mechanizmem hydraulicznym. Taki zestaw z łatwością poradzi sobie z ciężarem 2000 kg i wysokością 3 m. W ten sposób solidnie zapakowane artykuły możesz zdejmować bezpiecznie także z najwyższych kondygnacji magazynu bez wysiłku.

Jeden wózek elektryczny to tysiąc problemów mniej

Jedna europaleta może ważyć w konfiguracji roboczej 1500 kg i więcej. Wózki elektryczne sprawiają, że  pracownik magazynu, kierowca, czy sprzedawca ma tysiąc problemów mniej z przetransportowaniem takiego elementu w dowolne miejsce. Bez narażenia zdrowia i życia w postaci urazów kręgosłupa, złamanych palców u stóp i innych obrażeń, które może spowodować niekontrolowany upadek lub przemieszczenie się takiej europalety.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl