1px

Zwiększ efektywność swojego magazynu! Postaw na automatyzację

Zwiększ efektywność swojego magazynu! Postaw na automatyzację

Efektywne zarządzanie centrum logistycznym lub magazynem wymaga wiedzy i doświadczenia. Czasy, w których większość spraw można było sprawnie załatwić bez użycia komputerów i automatyzacji już dawno odeszły. Obecnie liczy się każdy centymetr kwadratowy powierzchni, każdy pracownik i każda minuta. Możliwie największa efektywność pracy, to obecnie priorytet każdej firmy zajmującej się logistyką.

Zwiększanie powierzchni nie jest rozwiązaniem

Gdy zaczyna brakować miejsca, proces dostarczenia przesyłki lub towaru trwa dłużej. Dlatego pierwszą myślą, jaka może przyjść do głowy, żeby usprawnić ten proces, jest zwiększenie powierzchni magazynowej. Wzrasta metraż, pojawiają się nowe przestrzenie, łatwiej pomiędzy nimi przemieszczać sprzęt i ludzi, więc co może pójść nie tak?

Oczywiście rozwój jest bardzo ważny i na początkowym etapie zwiększanie powierzchni może być pomocne, jednak każda firma lub magazyn dochodzi do ekonomicznej ściany. Na tym etapie dalsze zwiększanie metrażu jest możliwe, ale nie jest opłacalne. Dlatego trzeba szukać innych rozwiązań już na początku całego procesu.

Odpowiedzią na planowany rozwój powinna być stopniowo wprowadzana automatyzacja. To zdecydowanie poprawi wydajność pracy. Czy w takiej sytuacji maszyny mają zastąpić pracowników? Absolutnie nie! Mają pomóc im wykonywać swoje zadania bardziej efektywnie.

Zacznij od wprowadzenia elektrycznych wózków paletowych

Zmiany powinny być wprowadzane w sposób przemyślany, a liniowy, gwałtowny wzrost zainteresowania daną usługą też nie jest optymalnym rozwiązaniem. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak poprawić wydajność swojego magazynu zacznij od powiększenia floty wózków paletowych o modele elektryczne. Z czasem muszą one stać się rdzeniem całej logistyki, w tym również transportu wewnątrz magazynu. Dlaczego jest to takie ważne?

Elektryczne wózki paletowe mogą poruszać się ze stałą, z góry określoną prędkością, bez względu na obciążenie. Dzięki temu ludzie, którzy je obsługują, potrzebują dużo mniej energii do przemieszczania się pomiędzy regałami. Zdecydowanie skraca się czas dostarczenia asortymentu z punktu A do B. W związku z tym, na początku i na końcu zmiany, efektywność magazynierów jest na podobnym poziomie. Przez to w tym samym czasie możesz przewieźć i rozdystrybuować więcej towarów.

Zwiększysz wydajność pracowników i ograniczysz koszty związane z L4

Pracownicy, którzy są wypoczęci i pełni energii działają wydajniej. Jeśli każdego dnia w firmie pracują mądrze, nie ciężko, automatycznie wzrasta efektywność ich zadań. Jednocześnie rośnie także Twój zysk, ponieważ możesz wykonać więcej czynności w tym samym czasie. Masz do dyspozycji również stały zespół, ponieważ ludzie są mniej przeciążeni i narażeni na kontuzje. Na skutek czego Twoje koszty, jako przedsiębiorcy, związane z przebywaniem pracownika na zwolnieniu lekarskim są ograniczone do minimum. A to wszystko za sprawą niepozornych wózków paletowych wspieranych silnikami elektrycznymi.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl