1px

Wózki elektryczne ułatwiają pracę kobietom w sklepach i centrach dystrybucyjnych

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu dostęp do wielu profesji dla kobiet był mocno ograniczony. Głównie z powodów kulturowych i politycznych, jednak swój wkład w powstawanie barier miało także niedostateczne wyposażenie sklepów lub magazynów w sprzęt, który ułatwia pracę. Takie niedopatrzenie sprawiało, że słabsze fizycznie panie musiały ograniczyć swoją pulę miejsc pracy do tych, gdzie potrzeba zdecydowanie mniej siły. Wszystko zmieniło się po wprowadzeniu wózków elektrycznych do magazynów i sklepów.

Dzisiaj sprzedawca ma szeroki zakres obowiązków, które wymagają odpowiedniego sprzętu

Czasy, w których obsługa sklepu zajmowała się wyłącznie podawaniem pojedynczych artykułów z regału, minęły bezpowrotnie. Współcześnie niemal w każdym punkcie, w którym odbywa się handel, sprzedawca ma do wykonania dużo więcej zadań. Często są to obowiązki pracownika magazynu, osoby, która przyjmuje i wysyła nowy towar oraz zajmuje się jego rozłożeniem na półkach. Takie skoncentrowanie obowiązków na jednym człowieku ma swoje konsekwencje. Niemal każdego dnia sprzedawca musi przenieść nawet kilkaset kilogramów asortymentu z miejsca w miejsce.

Sukcesywne powtarzanie tej czynności bez pomocy specjalistycznego sprzętu z pewnością skończyłoby się szybszą utratą sił w ciągu dnia. A w dłuższej perspektywie takie obciążenie organizmu prowadzi do urazów, które mogą mieć trwałe skutki. W skrajnych przypadkach mogą one doprowadzić do wymuszonej zmiany pracy.

Dlatego sprzedawcy, wspólnie z właścicielami sklepów i logistykami, doszli do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem dla ułatwienia pracy jest skonstruowanie wózków elektrycznych, które odciążają pracownika i przenoszą największą część ciężaru na maszynę. Tak w jednym kroku zwiększono wydajność oraz bezpieczeństwo pracy.

Elektryczne wózki w sklepach i magazynach to standard

Wraz z rozwojem technologii produkcji wózków elektrycznych stały się one niemal ogólnodostępne, dlatego większość sklepów i magazynów bardzo chętnie z nich korzysta. W ten sposób przed paniami otworzyła się zdecydowanie szersza perspektywa na rozwój zawodowy, ponieważ praca w supermarketach, centrach logistycznych i magazynach wymaga regularnego transportowania ciężkich towarów. Jednocześnie sumienne wykonywanie powierzonej pracy zwiększa szanse na awans. Wszystko za sprawą wózków elektrycznych, ponieważ nawet drobna kobieta może sobie sprawnie poradzić z największymi dostawami.

Takie przystosowanie miejsca pracy do możliwości wielu osób sprawia, że obecnie kobiety są trzonem załogi większości sklepów, a stanowisko magazyniera przestało jednoznacznie kojarzyć się z mężczyznami. Dzięki temu panie mają okazję wspinać się po szczeblach kariery w logistyce, dystrybucji, transporcie i handlu bez obaw o swoje zdrowie i życie.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl