1px

Dlaczego warto postawić na wózek elektryczny w transporcie?

Transport sukcesywnie ewoluuje, niemal każdego roku pojawiają się rozwiązania, które przesuwają granice wydajności o krok dalej. Z punktu widzenia magazynów istotne jest sprawne przemieszczanie się pomiędzy regałami a dokiem załadunkowym. Jeszcze kilka lat temu mniejsze firmy w tej sytuacji korzystały z manualnych wózków paletowych. Dzisiaj odpowiemy na pytanie, dlaczego warto postawić na wózek elektryczny w transporcie.

Manualne wózki paletowe wymagają użycia siły

Każdy, kto chociaż raz miał okazję przewozić maksymalnie obciążoną europaletę wózkiem napędzanym siłą ludzkich mięśni, wie, że wymaga to sporego zaangażowania. Oczywiście przetransportowanie jednej lub dwóch sztuk jednostek ładunkowych utrzymuje wydajność pracy na zbliżonym poziomie, jednak już po kilku godzinach wkrada się zmęczenie. Zaczyna sukcesywnie opadać efektywność wykonywanych zadań, a czas dostarczania kolejnych partii towaru sukcesywnie się wydłuża. Zatem, dlaczego warto postawić na elektryczny wózek paletowy?

Dlaczego warto postawić na wózek elektryczny w transporcie?

Zmiana floty wózków na elektryczne daje szereg korzyści. Po pierwsze wzrasta wydajność pracy, ponieważ każda osoba odpowiedzialna za przewożenie towarów wkłada zdecydowanie mniej siły w transportowanie ładunków, dzięki czemu przez cały dzień dysponuje podobnym zasobem energii. Na koniec zmiany mniejsze zmęczenie skutkuje szybszą regeneracją i gotowością do wykonywania kolejnych zadań następnego dnia.

Po drugie wózki elektryczne są łatwe w obsłudze, dlatego przeszkolenie nowego pracownika do transportowania jednostek ładunkowych zajmuje mniej czasu. Jednocześnie wzrasta bezpieczeństwo, ponieważ najnowsze sprzęty mają systemy zapobiegające wywróceniu się towaru, dlatego ryzyko wypadku w pracy znacząco spada.

Po trzecie jazda ze stałą prędkością z każdym obciążeniem sprawia, że planowanie całego procesu logistycznego w największych magazynach, może być wyliczone niemal co do minuty, ponieważ pokonanie tego samego dystansu trwa za każdym razem tyle samo czasu. Jeśli potrzebujesz jeszcze kilku argumentów, dlaczego warto postawić na wózek elektryczny w transporcie, zwróć uwagę na koszty zakupu i eksploatacji.

Wózki elektryczne mają najlepszą relację jakości do ceny

Cena wózka elektrycznego z pozoru może wydawać się wysoka, jednak zakup takiego sprzętu do Twojej firmy należy traktować jako inwestycję. Spoglądanie na wszystko przez pryzmat kosztów to zła droga. Dlaczego warto postawić na wózek elektryczny w transporcie? Zyskujesz narzędzie, które dysponuje wydajnymi akumulatorami, które wystarczą przynajmniej na czas jednej pełnej zmiany. Dodatkowo dopracowywane przez lata systemy sterowania są gwarancją trwałości, a szybki dostęp do serwisu to pewność, że Twój sprzęt będzie zawsze w doskonałym stanie technicznym.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl